Decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych na dachu budynku, możesz obniżyć rachunki za prąd i zadbać o środowisko. Fotowoltaika jest prężnie rozwijającą się, nowoczesną technologią, która pozwala korzystać z nieograniczonych źródeł czystej energii z natury. Montujemy kolektory w Katowicach oraz sąsiadujących miejscowościach. Skorzystaj z naszej oferty.

Fotowoltaika dla firm

Panele fotowoltaiczne Katowice

Zastanawiasz się, w jaki sposób podreperować swój budżet domowy lub firmowy i obniżyć opłaty za korzystanie z energii elektrycznej? Wystarczy, że zdecydujesz się na montaż systemu fotowoltaicznego.
Produkcja prądu z wykorzystaniem fotowoltaiki jest czysta, przyczyniając się do zmniejszenia emisji groźnych związków chemicznych do atmosfery. Rozwiązanie to jest ekologiczne, a do tego korzystne dla portfela. Za taką energię nic nie zapłacisz! Co więcej, możesz wykorzystać ją do zasilania różnorodnych urządzeń elektrycznych w domu lub firmie.

Systemy fotowoltaiczne dla domu i firmy

Bardzo istotne jest poprawne działanie całego systemu fotowoltaicznego, na który składa się kilka urządzeń. Do najważniejszych należy zaliczyć:

 • kolektory słoneczne
 • falownik
 • automatyczny przełącznik pomiędzy źródłami zasilania,
 • akumulatory,
  regulatory ładowania.

Podłączenie sprzętu wymaga wiedzy i umiejętności, a  fotowoltaika jest stosunkowo nową technologią, dlatego warto skorzystać z usług naszej profesjonalnej ekipy montażowej. Zajmujemy się wykonywaniem dostosowanych do potrzeb projektów oraz zakładaniem instalacji fotowoltaicznych. Ważnym aspektem naszej pracy jest stały kontakt z klientem. Przed instalacją paneli na dachu lub obok budynku i podejmowaniem się jakichkolwiek prac, omawiamy szczegółowo dobór odpowiednich urządzeń. Działamy m.in. na terenie Katowic – zadzwoń już dziś!

Fotowoltaiczna instalacja dla firm
Panele fotowoltaiczne dla firm

Dobór systemów fotowoltaicznych

Aby prawidłowo wykorzystywać energię pochodzącą ze Słońca, należy najpierw zdecydować się na wybór konkretnego schematu podłączenia instalacji. Może to być system:

 • off-grid – polecany jest przede wszystkim właścicielom mniejszych domów. Pozwala na magazynowanie niewielkiego nadmiaru energii we własnym zakresie, bez możliwości przesyłania jej do dostawcy prądu.
 • on-grid – rozwiązanie wykorzystywane najczęściej. Nadwyżkę prądu można sprzedać lub magazynować u dostawcy i wykorzystać w momencie większego zapotrzebowania na energię.

Modele podłączenia typu on-grid można podzielić na trzy kategorie:

proste – do montażu technologii fotowoltaicznych w domach wykorzystuje się trzy urządzenia: ogniwo, sterownik, panele. Instalacja ta jest idealna dla gospodarstw domowych, których odbiorniki są zasilane stałym prądem o niskim napięciu.

umiarkowane – oprócz ogniwa oraz sterownika montuje się także falownik, który zmienia prąd stały w zmienny. Schemat umiarkowany fotowoltaiki sprawdza się w budynkach, w których system jest jedynie dodatkiem, a na co dzień korzysta się też z energii pobieranej od lokalnego dostawcy.

profesjonalne – jedne z najbardziej polecanych struktur on-grid. W tym wypadku oprócz podstawowych urządzeń, takich jak: panele fotowoltaiczne, falowniki lub ogniwa, montuje się także, m.in. akumulatory. Oprócz tego właściciel takiego systemu może stać się prosumentem – magazynuje energię u lokalnego dostawcy.

Energia słoneczna dla firmy Kraków
Panele fotowoltaiczne dla firm Kraków

Dotacje na panele fotowoltaiczne

Warto pamiętać także o tym, że dobór paneli fotowoltaicznych i instalacji zależy przede wszystkim od kilku czynników:

 • powierzchni budynku – inaczej zostanie zaprojektowana fotowoltaika w domu jednorodzinnym, niż w dużym budynku firmowym,
 • przeznaczenia tego systemu,
 • ilości produkowanej energii.

Bez względu na sposób czy ilość wytwarzanego prądu możesz otrzymać dotację w ramach programu Mój Prąd. Dofinansowanie jest bardzo wysokie, a nasza firma zapewnia wsparcie w staraniu się o nie!

Jeśli zatem zależy Ci na montażu paneli fotowoltaicznych w swoim domu i jesteś z Katowic lub z najbliższych okolic, skontaktuj się z naszą firmą. Z chęcią doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie, a także zamontujemy instalacje dopasowaną do Twoich potrzeb. Proponujemy wyłącznie najlepsze urządzenia, niezawodne i cechujące się ponadprzeciętną żywotnością.

Podaj miesięczny koszt energii: PLN / miesięcznie.
Podstawowe dane
Roczny koszt energii elektrycznej:
kWh miesięcznie:
kWh rocznie:
Wyliczenie dla modułów 320 W
Aby uzyskać zalecaną moc potrzebujesz: modułów ( tj. )
Wyliczenie dla modułów 340 W
Aby uzyskać zalecaną moc potrzebujesz: modułów ( tj. )