Fotowoltaika dla firmy

Energia słoneczna dla firmy

Zamień wysokie rachunki za prąd na darmową energię słoneczną

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy to sposób na zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności.

Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się z wieloma wyzwaniami, a jednym z nich są rosnące koszty energii elektrycznej. Jednak obecnie możesz skorzystać z prostego rozwiązania, dzięki któremu rachunki za prąd przestaną pochłaniać zyski w Twojej firmie.

Wystarczy, że zainwestujesz w nowoczesną instalację fotowoltaiczną, która wyprodukuje wystarczającą ilość energii na użytek Twojej firmy.

Przykładowo, w przypadku przedsiębiorstwa, które zużywa 20 000 kWh rocznie, koszt inwestycji zwrócić się w niecałe 7 lat. Z kolei roczne oszczędności na rachunkach za prąd wyniosą około 8000 zł (przyjmując stawkę 0,45 zł za 1 kWh).

Pozyskiwanie energii słonecznej na potrzeby własnej firmy to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy:
  • zużywają dużo energii elektrycznej, co w znacznym stopniu zwiększa wysokość rachunków za prąd i koszty prowadzenia działalności,
  • stawiają na ekologiczne pozyskiwanie energii elektrycznej w zgodzie ze środowiskiem naturalnym,
  • posiadają dach lub działkę, na której można ułożyć panele fotowoltaiczne.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wybór i montaż instalacji fotowoltaicznej to skomplikowane zagadnienie, na które przedsiębiorca nie zawsze ma czas. Z tego względu zapewniamy naszym klientom kompleksową usługę w zakresie instalacji fotowoltaicznych, obejmującą:

  • opiekę specjalisty, który opracuje indywidualny projekt instalacji fotowoltaicznej,
  • pomoc w uzyskaniu dofinansowania, dzięki czemu inwestycja we własną energię elektryczną zwróci się jeszcze szybciej,
  • sprawne wykonanie nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej wraz z gwarancją na montaż i moc.
Innymi słowy, przeprowadzimy Cię przez cały proces związany z przejściem na pozyskiwanie energii z instalacji fotowoltaicznej na użytek Twojej firmy. Zapewniamy także pełną przejrzystość, dzięki czemu jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji dowiesz się, o ile zmniejszą się Twoje rachunki za prąd oraz kiedy zwróci się pełny koszt inwestycji.

Fotowoltaika dla firm – niezależność energetyczna

W każdym biznesie możliwość ciągłości działania to podstawa notowania zysków. Zastoje zawsze oznaczają spadki zarobków. Jest to odczuwalne we wszystkich branżach, nie tylko w przemyśle produkcyjnym. W dzisiejszych czasach nie ma już chyba podmiotu, którego funkcjonowanie nie opierałoby się na korzystaniu z internetu. Problem pojawia się, kiedy dochodzi do braku dostawy energii z sieci. Instalacje fotowoltaiczne dla firm przeciwdziałają temu zagrożeniu.

Układy samodzielnie produkujące prąd z fotonów znajdujących się w promieniach słonecznych uniezależniają dane przedsiębiorstwo od pracy zakładu energetycznego. Dzięki temu nawet w przypadku awarii i odcięcia zasilania przez elektrownię w budynku można korzystać z urządzeń elektrycznych. Dlatego fotowoltaika dla firm jest świetnym rozwiązaniem dla tych biznesmenów, którym zależy na wyeliminowaniu przestojów.

Chodzi o ogólnokrajową znaczną redukcję poborów prądu. Długotrwałe braki opadów i silne nasłonecznienie sprawiają, że w rzekach radykalnie spada poziom wody, co z kolei wiążę się z problemem chłodzenia elektrowni i produkcją energii.

Stawiając na naszą fotowoltaikę, nie będziesz musiał przejmować się tego typu nakazami. Korzystając z własnego źródła generowania prądu, nie przyczynisz się do wzrostu zapotrzebowania na niego, a tym samym obostrzenia nie będą Cię dotyczyły.

Zyskasz nie tylko niezależność, ale i możliwość nieskrępowanego prowadzenia działalności gospodarczej. Co więcej, w okresie obowiązywania limitów związanych z zużyciem mediów, nie zmienisz sposobu funkcjonowania. Pozwoli Ci to wygrać walkę o klienta z konkurencją, która bez instalacji fotowoltaicznych nie zaoferuje w pełni swoich możliwości. Jesteś właścicielem sklepu? W upalne dni będziesz mógł np. sprzedawać chłodne napoje, których nie zaproponują inne punkty.

Kolejną korzyścią, jaką zapewnia instalacja fotowoltaiczna dla firmy, to brak konieczności stosowania się do limitów dziennego zużycia mediów, jakie często nakładane są na przedsiębiorstwa np. w czasie trwania upalnego lata i pojawiania suszy. W takich okresach nierzadko wchodzi w życie rozporządzenie np. zakazujące utrzymywania włączonych lodówek na napoje czy korzystania z klimatyzacji.

Wprowadź firmę w świat nowoczesnej i zdrowej energii, dzięki której spadną koszty prowadzenia działalności! Już dziś zadbaj o bezpłatną energię fotowoltaiczną!

Co o fotowoltaice dla firm mówi ustawa o OZE?

Obecnie ustawa nakłada na zakłady energetyczne nakaz skupowania nadmiarów wytwarzanej energii przez gospodarstwo, w którym źródłem zasilania jest fotowoltaika. W lecie, kiedy liczba słonecznych dni jest duża, panele generują znacznie więcej prądu, niż wykazuje zapotrzebowanie. Dotyczy to nawet olbrzymich obiektów jak hale magazynowe. W każdym budynku, w którym pojawi się instalacja fotowoltaiczna, montowane są dwukierunkowe liczniki. Dzięki nim możliwe jest dokładne rozliczanie sprzedawanych mediów, co jest korzystne.

Obecnie planowana jest nowelizacja prawa, która pozwoli na magazynowanie wygenerowanych nadwyżek. Przedsiębiorca nie będzie musiał odsprzedawać zapasów energetycznych, a zyska szansę ich wykorzystania zimą. Obecna technologia umożliwia niemal całoroczne zasilanie. Jednak w czasie, gdy zmierzch zapada szybko, konieczne jest posiłkowanie się prądem z elektrowni. Gromadzenie nadmiarów energii wygenerowanej latem sprawi, że taka potrzeba przestanie istnieć, a firma wyposażona w fotowoltaikę stanie się w stu procentach niezależna od dostaw z sieci.

Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej dla firm

Dużym plusem jest możliwość uzyskania dofinansowania inwestycji w system wydajnych paneli solarnych. Układy takie są ekologiczne, pracują w sposób czysty (nie emitują do powietrza żadnych toksycznych związków) i pozwalają na redukcję zużycia tradycyjnych mediów, a tym samym zmniejszają zapotrzebowanie na ich produkcję w elektrowniach. Właśnie dlatego państwo zachęca do stawiania na takie alternatywne źródła zasilania i przewiduje dopłaty do ich zakupu.

Nasi specjaliści podpowiedzą, jak napisać wniosek, co powinien on zawierać i gdzie należy go złożyć, by móc uzyskać wsparcie finansowe. Dotacja w dużym stopniu zoptymalizuje Twoje koszty, warto zatem skorzystać z pomocy doświadczonych profesjonalistów.

Instalacja fotowoltaiczna dla firmy – dlaczego to się opłaca?

Możliwość samodzielnego wytwarzania energii elektrycznej pozwala na znaczne ograniczenie dostaw z sieci. Oznacza to bardzo niskie rachunki, a w okresie wiosenno-letnim nawet ich całkowity brak. Co więcej, nadwyżki wytwarzanego prądu w słonecznych miesiącach odsprzedawane są do zakładu, co oznacza kolejne źródło oszczędności. Profity z tego tytułu przewyższają koszty, jakie należy ponieść jesienią i zimą w wyniku posiłkowania się dostawami z elektrowni.

W efekcie instalacje fotowoltaiczne dla firm sprawiają, że przedsiębiorstwo jest zasilane praktycznie za darmo przez cały rok. Umożliwienie magazynowania zapasów prądu zwiększy oszczędności, a tym samym przyspieszy zwrot kosztów zakupu i montażu paneli. Jeśli uda Ci się uzyskać dofinansowanie, w czym chętnie pomogą fachowcy, opłacalność Twojej inwestycji będzie jeszcze bardziej odczuwalna.

Energia słoneczna dla firm – korzystna dla portfela i środowiska

Optymalizacja kosztów prowadzenia podmiotu gospodarczego to niejedyna wartość, jaką niesie za sobą fotowoltaika. Chodzi o to, że firma zyska pozytywny wizerunek w branży. Wraz ze wzrastającym poziomem smogu oraz intensyfikowaniem innych problemów środowiskowych w społeczeństwie znacznie poprawia się świadomość ekologiczna. Potencjalni klienci przychylniej patrzą zatem na przedsiębiorstwa, które wpisują się w nowoczesne trendy przyjaznego funkcjonowania dla naszej planety.

Widok charakterystycznych paneli na dachu czy też mini farmy utworzonej na gruncie wpływa pozytywnie na obraz marki, sprawia, że zaczyna ona dobrze kojarzyć się w świadomości potencjalnego kontrahenta, co zwiększa szansę na przekonanie go do zakupu/skorzystania z usługi. Jednocześnie zyskujesz zatem komfortowy i samowystarczalny system gwarantujący ciągłość pracy,  bez względu na dostawy mediów z elektrowni, a także skuteczne narzędzie marketingu.

Właśnie z tych powodów fotowoltaika dla firm jest opłacalna. Pozwala obniżyć koszty ich prowadzenia, a także uniezależnia energetycznie, poprawia wizerunek  i pośrednio wpływa na wzrost zysków.


Opublikowano

w

przez

Tagi: