Chcesz czerpać energię z instalacji fotowoltaicznej, ale nie masz kapitału, który pozwoliłby Ci na sfinansowanie takiej inwestycji? Na szczęście nie musisz odkładać swoich planów na później. Wszystko dzięki specjalnym dotacjom na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej. Co więcej, w GRINEKO wszystkie formalności związane z uzyskaniem dofinansowania załatwimy za Ciebie.

Finansowanie instalacji fotowoltaicznych

Dotacje na panele fotowoltaiczne

Dotacje na instalacje fotowoltaiczne

Czy wiesz, że w Polsce działają różne programy finansowania mikroinstalacji OZE? W GRINEKO pomożemy Ci w uzyskaniu funduszy m.in. z budżetów miejskich (np. do 40% w Warszawie), Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej czy Regionalnych Programów Operacyjnych. Poza tym na bieżąco monitorujemy nowe możliwości finansowania OZE dla naszych klientów.

Dotacja Warszawska

W GRINEKO pomagamy w uzyskaniu dotacji Warszawskiej, która polega na dopasowaniu finansowania do mocy instalacji. W ten sposób mieszkańcy Warszawy mogą uzyskać dotację do 15 000 zł (nie więcej niż 1500 zł/kW).

Z dotacji mogą skorzystać również przedsiębiorcy. Jednostki sektora finansów publicznych, które są gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi, mogą liczyć na dotację do 80% rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji.

Energia słoneczna dla firmy
Instalacje fotowoltaiczne dla firm

Inne dotacje na panele słoneczne

W GRINEKO pomagamy w uzyskaniu dodatkowych dotacji na zakup i instalację fotowoltaiczną przedsiębiorcom i jednostkom samorządu terytorialnego w województwach:

  • mazowieckim,
  • łódzkim,
  • śląskim,
  • dolnośląskim,
  • wielkopolskim,
  • zachodniopomorskim.

Programy „Czyste Powietrze” i „Mój Prąd”

W GRINEKO załatwimy również wszelkie formalnością związane z uzyskaniem finansowania w ramach ogólnopolskiego programu dla osób prywatnych „Czyste Powietrze”. Pozwoli on na otrzymanie środków do 37 000 zł na fotowoltaikę.

Program „Mój Prąd” pozwala uzyskać do 5000 zł w ramach refinansowania zakończonych inwestycji. Mogą z niego skorzystać osoby, które podpisały umowę z dystrybutorem energii o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej.

W przypadku programów „Czyste Powietrze” i „Mój Prąd” możesz złożyć jeden wniosek, który następnie składasz przez internet. W razie wątpliwości możesz liczyć na wsparcie GRINEKO.

Pomożemy w uzyskaniu dotacji na panele słoneczne
Panele fotowoltaiczne Kraków

Ulga podatkowa na instalację fotowoltaiczną

Jesteś właścicielem lub współwłaścicielem jednoosobowego domu mieszkalnego? Dzięki obowiązującym przepisom możesz odliczyć koszt zakupu instalacji fotowoltaicznej od dochodu, który opodatkowany jest podatkiem PIT. Z odliczeń możesz korzystać przez maksymalnie 6 lat. W sumie możesz zyskać nawet 53 000 zł.

Kredyt na instalację fotowoltaiczną

Jeśli nie masz wystarczających środków na sfinansowanie instalacji fotowoltaicznej, pomożemy Ci uzyskać kredyt na preferencyjnych warunkach. Co ważne, wiele banków oferuje niskooprocentowane kredyty na instalacje OZE. W GRINEKO pomożemy Ci w wyborze najlepszej oferty kredytowej, a także załatwimy wszelkie formalności związane z uzyskaniem kredytu.

Dotacja na panele słoneczne
Ulga podatkowa na instalację fotowoltaiczną

Instalacja fotowoltaiczna za gotówkę

Płacisz gotówką? Wynegocjujemy dla Ciebie dodatkowy rabat! Jeśli zdecydujesz się przeznaczyć swoje oszczędności na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, możesz liczyć na dodatkowe zniżki. W GRINEKO pomożemy Ci uzyskać atrakcyjne rabaty, dzięki czemu Twoja inwestycja zwróci się jeszcze szybciej.

Podaj miesięczny koszt energii: PLN / miesięcznie.
Podstawowe dane
Roczny koszt energii elektrycznej:
kWh miesięcznie:
kWh rocznie:
Wyliczenie dla modułów 320 W
Aby uzyskać zalecaną moc potrzebujesz: modułów ( tj. )
Wyliczenie dla modułów 340 W
Aby uzyskać zalecaną moc potrzebujesz: modułów ( tj. )